• İstanbul Fuar Merkezi, Salon 9-10-11 Yeşilköy / İstanbul
  • Kongre: 8-10 Kasım / Fuar: 8-11 Kasım 2023

İletişim

  • İstanbul
  • Kongre: 8-10 Kasım 2023
    Fuar: 8-11 Kasım 2023

Sunuş

Yavuz IŞIK
THBB Yönetim Kurulu Başkanı

Sunuş

Beton dayanıklılığı, ekonomik oluşu, kullanım kolaylığı ve istenilen niteliklere ulaşma özelliği ile dünyada en çok kullanılan yapı malzemesidir.

Bağlayıcı malzemeler medeniyetlerin kurulmasında önemli bir rol oynamıştır. 1820’li yıllarda Portland Çimentosunun bulunmasıyla önemli bir değişiklik geçiren beton, daha sonraki yıllarda gelişen teknolojiye paralel olarak büyük gelişme göstermiş, özellikle son 30-35 yıl içerisinde kimyasal ve mineral katkıların kullanılmasıyla performans ve dayanıklılığı sürekli gelişen bir malzeme hâline gelmiştir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de üniversiteler, araştırma-geliştirme kuruluşları, hazır beton üreticileri ve diğer kuruluşlar bu gelişmeye katkı sağlamak için sürekli çaba göstermektedir. THBB, toplumsal ve sektörel sorumluluktan hareketle ülkemizde üretilen ve kullanılan betonların gerek niteliğinin gerekse kullanım miktarının arttırılması konusunda çalışmalar yapmaktadır. Bu doğrultuda, 1995 ve 2015 yıllarında ERMCO Avrupa Hazır Beton Kongrelerini, 2004, 2008, 2011, 2013 ve 2017 yıllarında Hazır Beton Kongrelerini düzenleyen THBB, kongrelerin başarısı ve sağladığı faydaları göz önünde bulundurarak 2023 yılında da Hazır Beton Kongresi düzenlemek üzere çalışmalara başlamıştır.

Beton 2023 Kongresi’nde; betonda döngüsel ekonomi ve sürdürülebilirlik; hazır beton sektöründe endüstri 4.0 ve dijitalleşme; beton özelikleri, bileşenleri, tasarımı ve testler; özel betonlar ve uygulamaları; beton yollar ve kara yolu beton güvenlik yapıları; betonda yenilikçi yaklaşımlar ve ürünler; üretim aşamasında ve yerindeki betonda nitelik denetimi; betonun dayanıklılığı (dürabilitesi) ve iç yapı özellikleri; hazır beton sektöründe güncel konular ve yapısal uygulamalar başlıkları altında sektörümüzün gelişimine katkı sağlayacak bildiriler sunulacaktır. Önceki kongrelerde de olduğu gibi yeni çalışmaların yapılmasını ve paylaşılmasını sağlayarak sektörümüzün gelişmesine katkı sunulması amaçlanmaktadır.

Ayrıca, kongreye paralel olarak on birincisi düzenlenecek olan Hazır Beton, Çimento, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’nda son teknolojik ürünler, araç, makine ve ekipmanlar, hizmet ve donanımlar sergilenecektir. Bu bağlamda Fuar başta hazır beton, çimento ve agrega olmak üzere inşaat sektörüne ve dolayısıyla ülkemize yarar sağlayacaktır. 1995 yılından bu yana son derece başarılı geçen kongrelerimizin deneyimi ile Beton 2023’ün çok daha başarılı olacağına, sektörlerimize yenilik getireceğine ve hareket kazandıracağına yürekten inanıyoruz.

Bildiğiniz üzere 2023 yılında, Aziz Milletimizin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yazdığı tarihte eşi ve benzeri görülmemiş zaferin sonucunda ilan ettiği Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşayacağız. Araştırmacılarımızı, sektör mensuplarımızı ve sektörümüze hizmet ve malzeme sağlayan tüm dostlarımızı Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlediğimiz Beton 2023’e katılmaya ve son gelişmeleri takip etmeye davet ediyoruz.

Destekçiler

Ana
Sponsorlar

Destekçiler

Resmî
Sponsorlar

Destekçiler

Etkinlik
Sponsoru

Destekçiler

Lojistik
Sponsoru


Diğer

Destekleyen Kuruluşlar


Duyuruları kaçırmayın!

E-Posta listesine kaydol!